/ بلاگ / سفرگونه / سفارت گرجستان در ایران | آدرس + نحوه ویزا گرفتن
سفرگونه

سفارت گرجستان در ایران | آدرس + نحوه ویزا گرفتن

سفارت گرجستان در ایران | آدرس + نحوه ویزا گرفتن

5 فروردین 1403

.

زمان خواندن 3 دقیقه

WhatsappIconWhatsappIcon

در این مقاله از سفرانه قصد داریم به سفارت گرجستان در ایران به همراه نحوه دریافت ویزای گرجستان و آدرس آن بپردازیم. ویزا یا روادید به مجوزی برای ورود به هر کشور گفته می‌شود که شهروندان کشورهای دیگر برای ورود به کشوری دیگر نیاز به اخذ آن دارند.

 

کشور-گرجستان

 

نکته جالب توجه این است که براساس توافقات سیاسی میان ایران و گرجستان دریافت روادید و ویزای توریستی برای هر دو این کشورها لغو شده و اتباع دو کشور تنها با در دست داشتن پاسپورت می‌توانند جابه‌جا شوند. اتباع دو کشور براساس قوانین اعلام شده می‌‌توانند به مدت 45 روز را در خاک کشور یکدیگر جابه جا شده و بمانند.

 


مطلب مرتبط: جاهای دیدنی گرجستان | معرفی خاص ترین جاذبه‌ها و تفریحات


 

کشور گرجستان

کشور گرجستان از جمله کشورهای واقع در آسیا و اروپا است از اینرو به کشور واقع در اورآسیا معروف است. با توجه به قرارگیری این کشور و عدم دریافت ویزا از اتباع ایرانی، گرجستان را تبدیل به یک مقصد بسیار محبوب کرده است.

 

گرجستان

 

این کشور از جمله کشورهای قفقاز جنوبی است که با فرهنگ و زبان مستقل و جاذبه‌های گردشگری فراوان از جمله مقاصد بسیار مهم گردشگری به شمار می‌رود.

 

شرایط دریافت ویزای گرجستان

همانطور که در قسمت بالا نیز به آن اشار کردیم دریافت ویزای توریستی و تفریحی گرجستان برای اتباع ایرانی لغو شده و گردشگران می‌توانند با در دست داشتن پاسپورت و بدون اخذ روادید به این کشور سفر کنند. برای اتباع غیر ایرانی و مهاجر در ایران دریافت ویزا به صورت الکترونیکی صورت می‌پذیرد که در ادامه به مدارک مورد نیاز برای دریافت آن می‌پردازیم.

  • اسکن رنگی پاسپورت
  • اسکن رنگی یک عدد عکس رنگی X64 از فرد متقاضی

 


مطلب مرتبط: فرودگاه های گرجستان + مقاصد پروازی این فرودگاه ها


 

آدرس الکترونیکی دریافت ویزای الکترونیک: www.evisa.gov.ge

لازم به ذکر است ویزایی که توسط سفارت گرجستان صارد می‌شود دارای اعتبار یک تا سه ماهه است. در این سه ماه پس از دریافت این روادید می‌توان به مدت 30 روز در کشور گرجستان اقامت کنید.

 

سفارت گرجستان در ایران

سفارت و کنسولگری رسمی گرجستان در ایران، تهران و محدوده پاسداران قرار دارد. این کنسولگری در کنار مراکز مهمی مانند: بیمارستان لبافی نژاد و بیمارستان فوق تخصصی گلستان نداجا قرار گرفته و از طریق ایستگاه مترو شهید زین‌الدین دسترسی بسیار راحتی دارد.

 

انواع ویزای گرجستان

کشور گرجستان نیز همانند کشورهای دیگر دارای چندین نوع ویزای مختلف برای اهداف گوناگون است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

  • ویزای توریستی
  • ویزای کاری
  • ویزای درمانی
  • ویزای تحصیلی
  • ویزای سرمایه گذاری و تجارت

 

پاسپورت-کشور-گرجستان

 

آدرس و زمان کاری سفارت گرجستان

همانطور که در قسمت بالا نیز به آن اشاره کردیم سفارت گرجستان در تهران و منطقه پاسداران قرار دارد. روزهای کاری این سفارت از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر است.

آدرس کنسولگری: تهران، خیابان پاسداران، خیابان گلستان 2، پلاک 92

تلفن: 02122764129

فکس: 02122542692

 


مطلب مرتبط: سفارت آذربایجان در ایران + نحوه و شرایط اخذ ویزا


 

هزینه و مدارک موردنیاز برای ویزای گرجستان

با توجه به مطالب بالا و براساس لغو دوجانبه روادید توریستی و مسافرتی، اتباع ایرانی هیچ نوع هزینه‌ای برای روادید کشور گرجستان پرداخت نمی‌کنند. هزینه دریافت ویزای گرجستان و مدارک مورد نیاز آن با توجه به نوع روادید درخواستی شما متفاوت خواهد بود.

پرداخت عوارض خروج و اخذ روادید کشورهای گوناگون یکی از مشکلات عدیده سفر به سایر کشورها توسط ایرانی‌ها است. خوشبختانه با توجه به لغو دو جانبه ویزای دو کشور ایران و گرجستان، یکی از مهمترین دغدغه‌های سفر به این کشور عضو اتحادیه اروپا از میان برداشته شده است.


نظرات شما

برای این پست نظری ثبت نشده

ثبت نظر