/ بلاگ / جهانگردی / هافبورگ، کاخ امپراتوری اتریش | تاریخچه، بخش های مختلف و مسیرهای دسترسی
جهانگردی

هافبورگ، کاخ امپراتوری اتریش | تاریخچه، بخش های مختلف و مسیرهای دسترسی

هافبورگ، کاخ امپراتوری اتریش | تاریخچه، بخش های مختلف و مسیرهای دسترسی

23 آذر 1402

.

زمان خواندن 3 دقیقه

WhatsappIconWhatsappIcon

هافبورگ یک کاخ سلطنتی در مرکز شهر وین، پایتخت کشور اتریش است که شامل ساختمان‌های تاریخی، میدان و حیاط‌ها می‌شود. این کاخ محل قرارگیری مجموعه‌ای از جاذبه‌های برتر وین شامل موزه‌های سی‌سی و امپریال، مدرسه سوارکاری اسپانیایی، خزانه‌داری سلطنتی و محل نگهداری جواهرات و تاج است.

 

کاخ هافبورگ

 

در این مقاله از سفرانه، کاخ هافبورگ را معرفی خواهیم کرد و درباره بخش‌های مختلف، مسیرهای دسترسی و ساعات بازدید آن نیز اطلاعات کافی ارائه می‌نماییم.

 


مطلب مرتبط: جاهای دیدنی اتریش | تنفس بناهای تاریخی جذاب در پناه رشته کوه آلپ


 

تاریخچه کاخ هافبورگ

خاندان هابسبورگ از امپراتوران قدرتمند اروپا از قرن 13 تا اوائل قرن 20 میلادی در کاخ هافبورگ زندگی و فرمانروایی می‌کردند. هافبورگ محل قرارگیری ساختمان‌های دربار و امپراتوری بود که برخی از آن‌ها همچنان مورد استفاده دولت هستند که دفتر ریاست جمهوری اتریش از جمله آن‌ها است.

 

هافبورگ در اتریش

 

کاخ هافبورگ شامل چه بخش‌هایی است؟

این کاخ شامل بخش‌های متعدد است که برای بازدید از آن‌ها می‌توان از تور و راهنما نیز استفاده نمود.

 

نمونه کوچک از مجموعه هافبورگ

 

 بخش اصلی

بخش اصلی هافبورگ شامل چند ساختمان مجلل و به هم پیوسته است که اقامتگاه و دادگاه در آن قرار دارد.

  • ساختمان‌های امپراتوری که اتاق‌های مورد استفاده ملکه الیزابت و همسرش امپراتور فرانتز جوزف ( 1830-1916) در آن‌ها قرار دارد.
  • موزه سیسی که به نمایش زندگی ملکه الیزابت اتریش می‌پردازد.

 

باغ ولکس گارتن اتریش

 

تورهای این مجموعه در شرایط عادی به مجموعه نقره این کاخ نیز وارد می‌شوند که محل نمایش و نگهداری ظروف نفیس مورد استفاده خاندان سلطنتی است که برای پخت و صرف غذا از آن‌ها استفاده می‌نمودند. لازم به ذکر است این بخش به‌علت عملیات بازسای به‌صورت موقت قابل دسترس نیست.

 


مطلب مرتبط: 10 کاخ سلطنتی و باشکوه دنیا + عکس


 

مدرسه سوارکاری اسپانیایی

این مدرسه سوارکاری نیز در مجموعه هافبورگ قرار دارد و در قرن 16 میلادی به‌وجود آمده است. این مدرسه و اصطبل آن در بالای خیابان قرار دارد. اسب‎‌های مدرسه سوارکاری اسپانیایی اتریش از نژاد لیپیزان هستند.

 

مدرسه سوارکاری اسپانیایی اتریش

 

خزانه امپراتوری

خزانه هافبورگ شامل تاج، شمشیر، ردای تاج‌گذاری، اقلام مذهبی، یک بوته رز ساخته شده از طلا و اشیای گرانبهای جمع‌آوری شده توسط خاندان هابسبورگ است.

 

خزانه امپراتوری اتریش

 

کلیسای سلطنتی

این کلیسا به سبک گوتیک ساخته شده و قرن‌ها کلیسای دربار امپراتوری اتریش بوده است. در این کلیسا اشیایی متعلق به 600 سال پیش وجود دارد. جالب است بدانید این کلیسا در اغلب روزهای یکشنبه مراسم عشای ربانی با اجرای یک گروه ارکست معروف برگزار می‌نماید.

 

کلیسای هافبورگ

 

بنای یادبود امپراتور فرانتس اول و دوم

در حیاط اصلی مجموعه هافبورگ، تندیس‌های بزرگ یادبود برای امپراتور فرانتس اول و دوم وجود دارد که متعلق به سال 1846 میلادی است.

 

یادبود امپراتور فرانتس اول و دوم

 

قصر جدید

قصر جدید مجموعه هافبورگ محل قرارگیری جاذبه‌های متعدد برای گردشگران است. این موارد که در بال این قصر قرار دارند شامل موارد زیر هستند:

  • کتابخانه ملی
  • موزه افه‌سوس، یک مجموعه از آثار باستانی یونان و روم
  • موزه ولت، یک مجموعه از تاریخ، هنر و فرهنگ سراسر جهان
  • خانه تاریخ اتریش
  • مجموعه سلاح و ادوات جنگی
  • مجموعه ادوات موسیقی تاریخی

 

قصر جدید هافبورگ

 

باغ های هافبورگ

دو باغ مشهور به نام‌های برگ گارتن و ولکس گارتن در محوطه هافبورگ وجود دارند. در باغ زیبای برگ گارتن می‌توانید از مجسمه یادبود مشهور موتزارت را نیز مشاهده نمایید.

 

باغ برگ گارتن در وین

 

باغ ولکس گارتن نیز در دیگر سوی هافبورگ قرار گرفته و مشهور است زیباترین رزهای وین در این باغ هستند. در این باغ یک معبد یونانی، گالری هنرهای معاصر و یادبودهایی برای ملکه الیزابت اتریش و فرانتس گریلپارزر، نویسنده مشهور قرار دارد.

 

باغ ولکس گارتن

 

مسیرهای دسترسی و ساعت فعالیت به هافبورگ

مجموعه بزرگ و زیبای هافبورگ در مرکز شهر وین قرار دارد. بازدیدکنندگان این جاذبه زیبا به‌وسیله مترو و دیگر وسایل نقلیه عمومی، بسیار آسان به هافبورگ خواهند رسید. ایستگاه مترو Herrengasse در خط سه، ایستگاه‌های تراموا و اتوبوس Burgring نزدیک به هافبورگ هستند.

 

کاخ هافبورگ

 

باید توجه داشته باشید بازدید از این مجموعه در ماه‌های سپتامبر تا ژوئن از ساعت 9 صبح تا 5:30 عصر و از جولای تا آگوست از ساعت 9 صبح تا شش عصر آماده پذیرش بازدیدکنندگان است.

 


مطلب مرتبط: جاهای دیدنی سوئیس | کوه های آلپ، روستاها و مناظر چشم نواز


 

در این مقاله از سفرانه به معرفی هافبورگ، کاخ و مجموعه سلطنتی کشور اتریش پرداختیم. این کاخ در گذشته محل زندگی و فرمانروایی پادشاهان اتریش بوده و در حال حاضر از جمله مهم‌تریم جاهای دیدنی اتریش و وین است.


نظرات شما

برای این پست نظری ثبت نشده

ثبت نظر