/ بلاگ / جهانگردی / جاهای دیدنی انگلیس | سفر به سرزمین ساعت بیگ بن و اتوبوس های قرمز
جهانگردی

جاهای دیدنی انگلیس | سفر به سرزمین ساعت بیگ بن و اتوبوس های قرمز

جاهای دیدنی انگلیس | سفر به سرزمین ساعت بیگ بن و اتوبوس های قرمز

7 بهمن 1402

.

زمان خواندن 4 دقیقه

WhatsappIconWhatsappIcon

انگلستان یکی از کشورهای پادشاهی بریتانیا واقع در قاره اروپا است. در این مطلب سفرانه به سفر و جستجو در جاهای دیدنی انگلیس و پایتخت آن، لندن خواهیم پرداخت.

 

جاهای دیدنی انگلیس

 

آشنایی با انگلستان

انگلستان یا انگلیس در کنار کشورهای اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی، پادشاهی بریتانیا را تشکیل می‌دهند. انگلیس در میان دیگر کشورهای بریتانیا دارای اهمیت خاص است زیرا دارای مساحت، جمعیت و ثروت بیشتر نسبت به دیگر کشورهای پادشاهی بریتانیا است.

 

کاخ باکینگهام در انگلیس

 

انگلستان و پایتخت آن، لندن، جاهای دیدنی گوناگون و جذاب دارد که البته پیشینه تاریخی و آب و هوای خاص این سرزمین بر جذابیت این اماکن افزوده است. تاریخ انگلستان هزاران سال قدمت دارد و سکونت قبایل آنگلوساکسون در این سرزمین، آغاز شکل‌گیری این کشور تلقی می‌شود.

 

جاهای دیدنی انگلیس

 

این سرزمین مهم در نیمه جنوبی جزیره بریتانیا قرار دارد. زبان انگلیسی زبان اصلی و رایج مردم انگلستان و مساحت آن 130,279 کیلومترمربع است. این کشور بیش از 56 میلیون نفر جمعیت دارد و در ادامه به معرفی جاهای دیدنی انگلیس پرداخته خواهد شد.

 


مطلب مرتبط: سفارت انگلیس | معرفی سفارت بریتانیا در ایران، اطلاعات و نحوه اخذ روادید این کشور


 

تاور بریج

تاور بریج یا پل برج یک پل متحرک بر روی رودخانه تیمز است. این پل یکی از مشهورترین جاهای دیدنی انگلیس و یک نماد برای شهر لندن به‌شمار می‌رود. هنگام سفر به انگلیس بسیاری از افراد مایل هستند به این سازه جذاب سر بزنند.

 

تاور بریج از جاهای دیدنی انگلیس

 

این پل متحرک از نوع باسکول دولنگه است که دو بخش لندن یعنی تاور هملتس و سوث‌وارک را از هم جدا می‌کند. گردشگران هنگام بازدید از این پل خواهند توانست از نمای پانوراما و راهروی شیشه‌ای تاور بریج که 42 بالاتر از سطح رودخانه است، یک چشم‌انداز و ماجراجویی فوق‌العاده را تجربه نمایند.

 

تاور بریج

 

جالب است بدانید این پل دارای دو موتورخانه ویکتوریایی است. هنگام بازدید از آن‌ها درباره داستان افرادی که این پل را نگهداری می‌کردند، خواهید شنید و از نمایشگاه فیلم و عکس مخصوص نیز دیدن خواهید کرد. هزینه بازدید از تاور بریج 12.3 پوند و مدت زمان بازدید از آن 90 دقیقه است.

 

استون هنج

یکی از اعجاب‌انگیزترین و جالب‌ترین جاهای دیدنی انگلیس، استون هنج واقع در دشت سالزبری، شهرستان ویلتشایر است. این مکان تاریخی را مجموعه‌ای از سنگ‌های ایستاده که به شکل دایره‌ای چیده شده‌اند، شکل داده است.

 

استون هنج از جاهای دیدنی انگلیس

 

قدمت استون هنج به عصر نوسنگی و حدود 5000 سال قبل بازمی‌گردد. این سازه شامل چند سنگ سارسن با ارتفاع چهار متر و عرض دو متر است که به شکل عمودی کنار هم قرار گرفته‌اند. بر روی این قطعه‌های سنگ عمودی نیز، سنگ‌های افقی قرار دارند.

 

استون هنج در انگلستان

 

لازم به ذکر است که نظریات بسیاری برای کاربرد این بنا وجود دارد اما به صورت قطعی استون هنج محل خاکسپاری بیش از 200 نفر است و به‌نظر می‌رسد خاکسپاری‌های باشکوهی در این منطقه انجام می‌شده است.

 


مطلب مرتبط: استون هنج انگلستان؛ مخوف‌ترین بنای جهان


 

بیگ بن

یکی از نمادهای مهم لندن و از مشهورترین جاهای دیدنی انگلیس برج ساعت لندن یا بیگ بن است. این برج ساعت عظیم در شمال‌شرق ساختمان پارلمان انگلیس قرار دارد و به آن برج الیزابت نیز می‌گویند. جالب است بدانید بیگ بن نام زنگ 13 تنی عظیم واقع در برج ساعت لندن است.

 

برج بیگ بن از جاهای دیدنی لندن

 

ساخت این برج در سال 1843 آغاز و در سال 1859 پایان یافت و جالب است بدانید به دلیل نیاز آن به تعمیر و بازسازی درمیان سال‌های 2017 تا 2021 خاموش شده بود.

 

کاخ باکینگهام

کاخ سلطنتی باکینگهام در لندن یکی از زیباترین جاهای دیدنی انگلیس است. این کاخ از معدود کاخ‌های سلطنتی دنیا به‌شمار می‌رود که همچنان به فعالیت ادامه می‌دهد و محل زندگی خانواده سلطنتی بریتانیا است. محل قرارگیری کاخ باکینگهام در وست مینستر و لندن مرکزی است.

 

کاخ باکینگهام

 

هنگام سفر به انگلیس می‌توان با بازدید از کاخ باکینگهام نیز پرداخت که شامل مواردی مانند گنجینه‌های سلطنتی، نقاشی‌های گران‌بها و گالری ملکه می‌شود. لازم به ذکر است کاخ باکینگهام در میان سال‌های 1703 تا 1705 ساخته شده است.

 

هاید پارک

بسیاری از جاهای دیدنی انگلیس با سلطنت این کشور مرتبط است، هاید پارک نیز از پارک‌های سلطنتی انگلستان به‌شمار می‌رود. این پارک زیبا به مساحت 350 هکتار فضای سبز، دارای 400 درخت و یک دریاچه چشم‌نواز است.

 

هاید پارک از جاهای دیدنی لندن

 

فواره یادبود دایانا از بخش‌های مهم و زیبای هاید پارک لندن محسوب می‌شود که با 545 قطعه گرانیت ایجاد شده است. از دیگر بخش‌های مهم این پارک بخش سخنرانی، مرکز تنیس و زمین فوتبال هستند.

 

 موزه بریتانیا

موزه بریتانیا از مهم‌ترین جاهای دیدنی انگلیس محسوب می‌شود که یک مجموعه مهم و بزرگ از آثار تاریخی سراسر جهان را در خود جای داده است. هشت میلیون شی و اثر متعلق به سرزمین‌های کوچک تا امپراتوری‌های بزرگ در این موزه هستند.

 

موزه بریتانیا

 

لازم به ذکر است موزه بریتانیا از سال 1753 گشایش یافته و پنجمین موزه پربازدید جهان است.

 

دهکده کَسِل کوم

روستای کسل کوم از زیباترین جاهای دیدنی انگلیس است که در شهرستان ویلتشایر و در جنوب‌غرب این کشور قرار دارد. این دهکده جذاب و رویایی دارای یک صلیب بازار متعلق به قرون وسطی است که سه گذرگاه اصلی روستا به این بخش دهکده منتهی می‌گردند.

 

دهکده کسل کوم

 

کلیسای تاریخی سنت اندروز در دهکده کسل کوم قرار دارد و یک ساعت قدیمی قرون وسطایی نیز در این کلیسا قرار دارد.

 

حمام رومی 

حمام رومی یکی از خاص‌ترین جاهای دیدنی انگلیس است که در شهر بث قرار دارد. این مجموعه  با قدمت 70 سال پس از میلاد مسیح، توسط رومی‌ها برروی چشمه‌های آبگرم بث با حرارت 115 درجه فارنهایت، ساخته شده است. حمام رومی در کنار معبد سولیس مینروا، الهه رومی قرار دارد و از جمله آبگرم‌های روم باستان به‌شمار می‌رود که به‌خوبی باقی مانده است.

 

حمام رومی در انگلیس

 

اطراف این آبگرم ساختمان‌هایی متعلق به قرن 18 و 19 میلادی قرار دارند. محل قرارگیری این جاذبه گردشگری انگلستان در شهر بث و محوطه کلیسای ابی است. باید توجه داشته باشید بلیط بازدید از حمام رومی در انگلیس به‌صورت آنلاین رزرو می‌شود.

 


مطلب مرتبط: جاهای دیدنی فرانسه | سفر به سرزمین فرانک ها


 

در این مقاله از سفرانه به انگلیس سفر کردیم و به بررسی و معرفی بهترین جاهای دیدنی آن پرداختیم. آیا تا به حال به انگلستان سفر کرده‌اید یا رویای سفر به این سرزمین جذاب قاره اروپا را دارید، به نظر شما کدام یک از جاذبه‌های گردشگری آن دیدنی‌تر است؟


نظرات شما

برای این پست نظری ثبت نشده

ثبت نظر