/ تشریفات فرودگاهی

تشریفات فرودگاهی

حتما در مراسم‌ها، جشنواره‌ها، مسابقات ورزشی و فرودگاه‌ها دیده‌اید که جایگاه ویژه‌ای را برای افراد مهم و صاحب‌نام در نظر می‌گیرند تا پذیرایی ویژه‌ای از آن‌ها به عمل آید. در سالن‌های کنسرت و سینما و تئاتر به این جایگاه لژ می‌گویند. اما در مکان‌های دیگر مانند فرودگاه‌ها به نام CIP یا VIP شناخته می‌شود. اما CIP یا VIP چیست و چه کسانی می‌توانند از آن استفاده کنند؟

CIP چیست؟

CIP یا Commercial Important Person به افرادی گفته می‌شود که در دنیای تجارت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. مانند تاجران بزرگ، مالکان برندهای مشهور، صاحبان باشگاه‌ها و کارخانه‌ها. این افراد از خدمات CIP در فرودگاه‌ها بهره‌مند می‌شوند. البته چون این خدمات مستلزم پرداخت هزینه است، تمامی مسافران نیز می‌توانند با خرید CIP این خدمات را دریافت کنند.

پروسه قبل از سوار شدن هواپیما، پروسه‌ای طولانی و پر استرس است. از اضطراب جا ماندن از هواپیما گرفته تا صف تحویل بار و دریافت کارت پرواز و غیره. با رزرو CIP و خرید آن، تمامی این مراحل به راحتی انجام می‌شود. کارکنان مخصوص CIP بار مسافران را تحویل گرفته و آنان را به سالن مخصوص با امکانات رفاهی ویژه راهنمایی می‌کنند. در این سالن مسافران اوقات خود را تا هنگام پرواز به دور از ازدحام و هیاهو گذرانده و به استراحت می‌پردازند.

خدمات CIP موارد متنوعی را شامل می‌شود:

 • ترانسفر مسافران از درب منزل تا پلکان هواپیما
 • گیت‌های مخصوص
 • سالن‌های پذیرایی به همراه بوفه غذا و نوشیدنی
 • کافی‌شاپ‌های متعدد با انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم و سالادبار
 • فروشگاه‌های لوکس با انواع برندها
 • تحویل بار و دریافت کارت پرواز توسط کارکنان CIP
 • انجام خدمات ویزا و اخذ ویزای فرودگاهی با هماهنگی قبلی
 • استفاده از اینترنت وایرلس و اتاق مخصوص کامپیوتر
 • اتاق مخصوص سیگار با تهویه مناسب
 • سالن های برگزاری کنفرانس و جلسات
 • سوئیت‌های مخصوص استراحت و اقامت موقت با امکان رزرو ساعتی

 

VIP  چیست؟

VIP یا Very Important Person به افرادی گفته می‌شود که از لحاظ سیاسی بسیار مهم هستند مانند رییس جمهور، سفرا، وزرا و یا ستارگان سینما. به این افراد خدمات VIP ارائه می‌شود.

خدماتی که به افراد در CIP و VIP ارائه می‌شود تقریبا یکسان است. اما  تفاوت CIP و VIP در تامین امنیت افراد VIP است. این افراد علاوه بر خدمات CIP از خدماتی چون محافظ شخصی، گیت‌های مخصوص که با دوربین مدار بسته کنترل می‌شوند و امکان حمل اسلحه نیز برخوردار می‌شوند. پرداخت هزینه VIP نیز توسط نهاد و سازمان مربوطه انجام می‌شود.

هزینه خدمات تشریفات CIP چقدر است؟

هزینه خدمات تشریفات CIP در فرودگاه بین‌الملی امام خمینی در حال حاضر 595000 تومان و در فرودگاه مهرآباد 196200 تومان است. اما هزینه خدمات دیگر مانند ترانسفر تشریفاتی، خدمات ویزا، ویلچر، حیوانات خانگی و... جداگانه محاسبه می‌گردد. برخلاف VIPپرداخت هزینه CIP به عهده اشخاص بوده و هر شخص این امکان را دارد که خدمات CIP  را خریداری و استفاده نماید. خدمات ترانسفر برای طی مسافت فرودگاه به شهر در محاسبه قیمت خدمات ویژه نقش دارد و به نرخ اصلی خدمات اضافه می‌گردد.

خدمات Fast Track

خدمات Fast Track  یا عبور سریع به معنی قرار نگرفتن مسافران در صف‌های طولانی کنترل گذرنامه و کارت پرواز است. فست ترک عموماً با ورود از یک درب اختصاصی به ترمینال مسافری فرودگاه آغاز و با گذر از گیت کنترل گذرنامه پایان می‌یابد. بدون معطل شدن در صف، وارد سالن Check-in می‌شوند و کارکنان فست ترک، بار مسافر را تحویل کانتر پذیرش داده و کارت پرواز وی را دریافت می‌نمایند. سپس مسافر را به گیت اختصاصی پلیس گذرنامه راهنمایی نموده و مسافران بدون اتلاف وقت از این مرحله نیز گذر کرده و به سالن ترانزیت وارد می‌شوند. در این هنگام خدمات فست ترک به پایان می‌رسد.

اگر مسافر مایل به دریافت خدمات بیشتری باشد خدمات Business Lounge به او پیشنهاد می‌شود که شامل مجموعه ای از خدمات فست ترک، گیت اختصاصی بازرسی، تحویل بار، دریافت کارت پرواز، و گیت اختصاصی گذرنامه است.

در حال حاضر خدمات Fast Track یا فست ترک در جایگاهCIP  فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برای پروازهای ورودی و خروجی ارائه می‌شود.

امکانات و خدمات CIP فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) شامل این موارد است:

 • ورودی اختصاصی بازرسی پلیس
 • همراهی مهماندار در مراحل اخذ کارت پرواز
 • حمل چمدان و بار مسافر
 • گیت اختصاصی گذرنامه
 • سالن اختصاصی با نمای باند پرواز
 • پذیرایی با انواع نوشیدنی و غذا
 • روزنامه و اینترنت پرسرعت
 • اتاق سیگار اختصاصی
 • اتاق جلسه و بیزینس سنتر
 • سرویس حیوان خانگی
 • سرویس ویلچر

خدمات Fast Track در پروازهای ورودی:

این سرویس برای پروازهای به مقصد تهران (ورود به تهران) ارائه می‌شود. کارکنان Fast Track  در زمان ورود پرواز در ورودی درب سالن با یک تابلو که اسامی مسافران روی آن نوشته شده، منتظر مسافران هستند و با معرفی مسافر، وی را تا قسمت گذرنامه همراهی کرده و از قسمت گذرنامه اختصاصی و خارج از صف عبور داده و به بخش دریافت بار هدایت  می‌کنند.

پرسنل Fast Track به مسافر در دریافت چمدان کمک نموده و تا درب خروجی و تحویل مسافر به راننده یا استقبال کننده، همراه مسافر هستند. لازم به ذکر است در این سرویس، خدمات پذیرایی وجود ندارد و سرعت عمل در ورود مزیت مهم این سرویس می‌باشد.

خدمات Fast Track  در پروازهای خروجی:

مسافری که در پرواز خروجی از ایران Fast Track رزرو کرده است با مراجعه به سالن خروجی و اولین کانتر از خدمات فست ترک رزرو شده خود استفاده می‌کند. در ایام شلوغ خصوصا ایام تعطیلات تابستانی و تعطیلات عید نوروز این سرویس بهترین راه برای فرار از ازدحام سالن است. بعد از رزرو خدمات و مراجعه به جایگاه خدمات Fast Track، پرسنل مربوطه به مسافر در عبور از بخش اختصاصی بازرسی خارج از صف کمک می‌کنند و وی را تا کانتر پرواز و تحویل چمدان و دریافت کارت پرواز و تگ بار همراهی می‌کنند . سپس مسافر از قسمت گذرنامه ویژه مسافران فست ترک عبور کرده و وارد بخش ترانزیت می‌شود. تعدادی از مسافران علاوه بر خدمات مسافری به سرویس‌های جانبی نظیر ویلچر یا خدمات ویژه، سرویس ویزا (مسافران غیرایرانی) و خدمات حیوان خانگی نیاز دارند که هرکدام هزینه‌ای جداگانه را شامل می‌شود.

لانژ (LOUNGE)  فرودگاهی:

سالن لانژ فرودگاهی به سالن‌هایی گفته می‌شود که در آن انواع امکانات رفاهی برای مسافران مهیا است و مسافران تا زمان پرواز خود به دور از ازدحام و هیاهو در آنجا به استراحت می‌پردازند. برخی شرکت‌های هواپیمایی در شرایط خاص، استفاده از خدمات لانژ فرودگاهی را در کنار خرید بلیط و به صورت رایگان در اختیار مسافران خود قرار می‌دهند. با خرید بلیط هواپیما در بیزینس کلاس و فرست کلاس کلیه ایرلاین‌های معتبر دنیا مانند لوفتانزا، ترکیش ایر، امارات، هواپیمایی عمان ایر، قطر ایرویز، ایران ایر، هواپیمایی ماهان و... مسافران می‌توانند از لانژ فرودگاهی به صورت رایگان استفاده کنند. اما در صورت خرید بلیط اکونومی و سایر کلاس‌های پروازی، فقط با داشتن کارت طلایی پرواز مجاز به استفاده رایگان از این خدمات می‌باشند. (کارت طلایی پرواز به مسافرانی که عضو باشگاه مشتریان ایرلاین مشخصی هستند و اکثر پروازهای خود را با همان ایرلاین انجام می‌دهند، تعلق می‌گیرد).

 لانژ فرودگاه امام خمینی که در جایگاه تشریفات اختصاصی CIP این فرودگاه قرار دارد، ‌از مجهزترین، شیک‌ترین و مدرن‌ترین سالن‌های لانژ فرودگاه در کشور با مساحتی در حدود 7 هزار متر مربع و در سه طبقه است که خدماتی نظیر اینترنت رایگان، رستوران و کافی‌شاپ با انواع غذاها و نوشیدنی‌های عالی، فروشگاه‌های خرید سوغاتی، بانک و... را جهت تسهیل سفر و رفاه مسافران ارائه می‌دهد. مسافرین بیزینس کلاس، دارای کارت طلایی و افرادی که همراه با خرید بلیط، خدمات CIP را نیز رزرو کرده‌اند می‌توانند از این خدمات بهره ببرند.

لانژ فرودگاه مهرآباد در سالن 4 و در ضلع شرقی فرودگاه قرار دارد و خدماتی شامل امکانات رفاهی رایگان قبل از پرواز برای مسافران بیزینس کلاس، سلف سرویس شامل انوع نوشیدنی، میان وعده، صبحانه گرم و شیرینی های مختلف، اینترنت پرسرعت، روزنامه و مجلات فارسی و انگلیسی و محوطه بازی کودکان را به مسافران ارائه می‌دهد.

 شما می‌توانید این خدمات را با بهترین قیمت از سامانه سفرانه رزرو کنید.

برای آشنایی بیشتر با خدمات سفرانه به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

 

اطلاعات بیشتر

رزرو تشریفات فرودگاهی CIP

فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران ، تهران ، ایران
فرودگاه بین المللی امام خمینی

تهران، بزرگراه خلیج فارس، کیلومتر ۳۰، فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)

جایگاه تشریفات اختصاصی فرودگاه امام (ره) ساختمانی سه طبقه با سالنی به وسعت 7 هزار متر مربع است، مسافران با رزرو سی آی پی بعد از تحویل چمدان به کارکنان خدمات ویژ ه در سالن بیزینس لانژ فرودگاه استراحت می کنند. این سالن مجهز به رستوران سلف با سرو انواع خوراک، نوشیدنی، دسر و شیرینی های لذیذ است.

سالن تشریفات با چشم انداز باند فرودگاه، امکاناتی نظیر نمازخانه، سالن کنفرانس اختصاصی، شعبه بانک اختصاصی برای انجام امور ارزی و ریالی، فروشگاه های عطر، خشکبار، صنایع دستی ، اتاق اختصاصی سیگار با تهویه مناسب دارد. همچنین برای سرگرم شدن بچه ها کنسول های بازی در سالن بیزینس لانژ تعبیه شده است. در این سالن اینترنت و اتاق مخصوص کامپیوتر در دسترس مسافران قرار دارد. علاوه بر این اگر پرواز تاخیر داشت مسافران می توانند در سوئیت های ویژه اقامت استراحت کنند.

اگر سفر تجاری در پیش دارید و گروهی به عنوان مشایعین یا مستقبلین همراه شما هستند با رزرو خدمات سی آی پی این افراد با احترامی در خور از امکانات سالن تشریفات استفاده می کنند. در مدتی که مسافران ویژه در فضایی مناسب مشغول استراحت هستند، کارکنان خدمات CIP تمامی امور مربوط به تحویل چمدان و بار، دریافت کارت پرواز را انجام می دهند و بعد از طی روال اداری، برای رد شدن از گیت اختصاصی و تا رسیدن به پلکان هواپیما مسافر را همراهی می کنند.

35,321,000 ریال

شروع قیمت

مشاهده جزییات رزرو

فرودگاه مهرآباد ، تهران،ایران
فرودگاه مهرآباد

تهران، میدان آزادی، خیابان معراج، فرودگاه بین المللی مهراباد تهران

Cip فرودگاه مهرآباد با ارائه امکانات مناسب و طراحی مدرن به عنوان یکی از بهترین جایگاه های cip کشور محسوب می شود. جایگاه تشریفات ویژه مهرآباد با ظرفیت 150 نفر درترمینال یک فرودگاه واقع شده است، اما کلیه مسافرین خطوط هوایی می توانند از آن بهره مند شوند. با رزرو cip فرودگاه مهرآباد از خدماتی مانند: سالن بیزینس لانژ، اینترنت پر سرعت، سالن همایش، کافی شاپ، اتاق مخصوص سیگار بهره مند خواهید شد. علاوه بر این اگر پرواز دو مسیره یا تاخیر طولانی مدت پرواز داشتید، می توانید با پرداخت هزینه مصوب در سوئیت های مخصوص استراحت نمایید.
با خدمات سی آی پی تمامی امور پرواز از قبیل تحویل بار و چمدان، گرفتن کارت پرواز و ... توسط کارکنان خدمات ویژه انجام خواهد شد، بعد از طی این مراحل مسافرین همراه با مسئول مربوطه بدون معطلی با خودروهای اختصاصی تا پای پلکان هواپیما مشایعت می گردند.

قیمت موجود نیست

مشاهده جزییات رزرو

فرودگاه بین المللی کیش ، جزیره کیش ، ایران
فرودگاه بین المللی کیش

استان هرمزگان، كيش، بلوار فرودگاه

3,745,950 ریال

شروع قیمت

مشاهده جزییات رزرو

فرودگاه شهید هاشمی نژاد، مشهد،ایران
فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد

بلوار فرودگاه – فرودگاه شهید هاشمی نژاد

کسانی که زیاد به سفر می روند با شلوغی فرودگاه آشنا هستند، این افراد از زمان های تلف شده در صف های طولانی دریافت کارت پرواز، تحویل چمدان یا گیت های بازرسی ناراضی هستند، اما واقعا راهی برای رهایی از این اضطراب وجود دارد؟ فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد امکان رزرو خدمات CIP برای مسافران داخلی و خارجی را فراهم نموده است. با رزرو cip این فرودگاه در حالی که شما در سالن ویژه در حال صرف قهوه هستید، یا به دلیل تاخیر پرواز در سوئیت های مخصوص استراحت می نمایید، پرسنل کارآزموده فرودگاه تمامی امور مربوط به دریافت کارت پرواز، تحویل چمدان هایتان را انجام می دهند و شما را برای رد شدن از گیت اختصاصی همراهی می کنند. بله درست است! با رزرو خدمات ویژه فرودگاهی دیگر لازم نیست در صف های طولانی منتظر بمانید شما از گیت های اختصاصی بدون نوبت رد خواهید شد. اگر هیئتی به قصد بدرقه یا با هدف استقبال از شما در فرودگاه حضور داشته باشند، آن طور که شایسته است از آن ها پذیرایی می شود. از دیگر خدماتی که گروه cip فرودگاه هاشمی نژاد مشهد ارائه می دهد، می توان به مشایعت از سالن تشریفات تا پای پرواز و بالعکس، گیت بازرسی، دریافت کارت پرواز، تحویل چمدان و پذیرایی از شما و همراهانتان ( حتی در فضای باز)، امکان استفاده از اینترنت پرسرعت، فضای مناسب استراحت و ... اشاره کرد.

قیمت موجود نیست

مشاهده جزییات رزرو

فرودگاه شهید اشرفی ، کرمانشاه ، ایران
فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه

شهر کرمانشاه، فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه

اگر از ازدحام و شلوغی فرودگاه خسته شده اید و به دنبال راه برای حل این مشکل هستید ما به شما رزرو خدمات cip را پیشنهاد می دهیم. با خدمات سی آی پی دیگر لازم نیست با یک دست چمدان هایتان را به دنبال خود بکشید و با دست دیگر به دنبال دریافت کارت پرواز باشید و از گیت های شلوغ رد شوید. تمامی امور مربوط به دریافت کارت پرواز، تحویل چمدان و بارهایتان را به پرسنل cip بسپارید، خودتان می توانید در سالن تشریفات ویژه استراحت کنید، قهوه بنوشید یا از اینترنت استفاده کنید و کارهای معوقه تان را پیکیری نمایید.
برای رزرو خدمات cip فرودگاه کرمانشاه از طریق این سایت، بیشترین میزان تخفیف را دریافت خواهید نمود.

قیمت موجود نیست

مشاهده جزییات رزرو

فرودگاه سپهبد شهید قاسم سلیمانی ، اهواز ، ایران
فرودگاه سپهبد شهید قاسم سلیمانی اهواز

اهواز، بلوار پاسداران فرودگاه بین المللی اهواز٫

رزرو cip انتخاب مناسب برای کسانی ست که به دنبال استفاده بهینه از زمان هستند. صف های طولانی دریافت کارت پرواز، گیت های شلوغ، دردسرهای تحویل چمدان و بار انرژی را تحلیل می کنند. برای کسانی که بخاطر قرار های کاری مهم بعد از پرواز به انرژی نیاز دارند، یا به دلیل حضور در جلسات مهم دیگر انرژی برای طی روال اداری ندارند رزرو سی آی پی گزینه خوبی است. فرودگاه اهواز با فراهم کردن زیر ساخت های مناسب، امکانات لازم را برای ارائه cip به مسافران ویژه سخت گیر فراهم نموده است. پس اگر تمایل دارید زمانی که شما در سالن تشریفات اختصاصی در حال استراحت یا صرف قهوه هستید، گروهی کارآزموده پیگیر کارهای مربوط به پروازتان از تحویل چمدان تا دریافت کارت پرواز باشند، می توانید از طریق این سایت اقدام به رزرو خدمات CIP نمایید.

قیمت موجود نیست

مشاهده جزییات رزرو

فرودگاه بین المللی شهید مدنی ،تبریز ، ایران
فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز

تبریز، فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز

cip برای کسانی که زیاد سفر می کنند، بسیار کاربردی است. با رزرو این خدمات در سالن تشریفات ویژه قهوه بنوشید و برنامه هایتان را تنظیم کنید. کارکنان cip امور به پروازتان را انجام می دهند و بعد رد شدن از گیت اختصاصی شما را با اتومبیل تشریفاتی تا پای پلکان هواپیما همراهی می کنند.
یکی دیگر از فرودگاه های کشور که برای جلب رضایت مسافران ویژه، خدمات cip عرضه می نماید، فرودگاه تبریز است. خدمات ارائه شده گروه cip این فرودگاه شامل، استقبال و خوشامدگویی لحظه ورود و خروج، دریافت کارت پرواز، تحویل یا دریافت بار و چمدان ها، سالن پذیرایی، اینترنت، کتابخانه و تلوزیون هستند. همچنین در صورتی که گروه پیشواز یا بدرقه دارید، از آن ها هم پذیرایی درخور صورت می گیرد. با رزرو خدمات سی آی پی اگر پروازتان تاخیر داشت در سالن شلوغ فرودگاه اذیت نخواهید شد و می توانید در سوئیت های مخصوص استراحت نمایید. برای رزرو خدمات cip فرودگاه تبریز با بیشترین تخفیف از طریق این سایت اقدام نمایید.

قیمت موجود نیست

مشاهده جزییات رزرو

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت

استان گیلان ، رشت ، بلوار ولی‌عصر

قیمت موجود نیست

مشاهده جزییات رزرو

خدمات CIP موارد متنوعی را شامل می‌شود

x

گیت‌های مخصوص

x

سالن‌های پذیرایی به همراه بوفه غذا و نوشیدنی

x

کافی‌شاپ‌های متعدد با انواع نوشیدنی‌ها و سالادبار

x

فروشگاه‌های لوکس با انواع برندها

x

تحویل بار و دریافت کارت پرواز توسط کارکنان CIP

x

انجام خدمات ویزا و اخذ ویزای فرودگاهی با هماهنگی قبلی

x

استفاده از اینترنت وایرلس و اتاق مخصوص کامپیوتر

x

اتاق مخصوص سیگار با تهویه مناسب

x

سالن های برگزاری کنفرانس و جلسات

x

سوئیت‌های مخصوص استراحت و اقامت ساعتی

قوانین و مقررات

بزرگسال

 • جریمه کنسلی از لحظه صدور تا ۲۴ ساعت مانده به پرواز: ۰ درصد
 • جریمه کنسلی از ۲۴ ساعت مانده به پرواز تا ۸ ساعت مانده به پرواز: ۳۰ درصد
 • جریمه کنسلی از ۸ ساعت مانده به پرواز به بعد: ۱۰۰ درصد

کودک

 • جریمه کنسلی از لحظه صدور تا ۲۴ ساعت مانده به پرواز: ۰ درصد
 • جریمه کنسلی از ۲۴ ساعت مانده به پرواز تا ۸ ساعت مانده به پرواز: ۳۰ درصد
 • جریمه کنسلی از ۸ ساعت مانده به پرواز تا لحظه پرواز و بعد جریمه کنسلی از آن: ۱۰۰ درصد

نوزاد

 • جریمه کنسلی از لحظه صدور تا ۲۴ ساعت مانده به پرواز: ۰ درصد
 • جریمه کنسلی از ۲۴ ساعت مانده به پرواز تا ۸ ساعت مانده به پرواز: ۰ درصد
 • جریمه کنسلی از ۸ ساعت مانده به پرواز تا لحظه پرواز و بعد جریمه کنسلی از آن: ۰ درصد

سوالات متدوال

رزرو خدمات CIP سفرانه چگونه است؟

رزرو خدمات CIP سفرانه به دو روش قابل انجام است.


روش اول: با پرکردن فیلد جزئیات پرواز، فیلد مشخصات رزروکننده و مشخصات مسافران وارد صفحه پرداخت می‌شوید و بعد از پرداخت، واچر مخصوص را دریافت می‌کنید. با ارائه این واچر در فرودگاه از خدمات CIP بهره‌مند خواهید بود.


روش دوم: مسافران خواهان دریافت خدمات CIP می‌توانند از طریق ارسال بلیط به شماره واتسپ سفرانه (09129590542)، برای دریافت خدمات CIP اقدام کنند

خدمات CIP شامل ترنسفر فرودگاهی می‌شود؟

خیر! CIP سفرانه شامل ترنسفر فرودگاهی از مبدا فردوگاه نمی‌شود و در صورت درخواست این خدمات باید هزینۀ ترانسفر به صورت جداگانه پرداخت شود.

خدمات CIP به چه ایرلاین‌هایی تعلق می‌گیرد؟

به طور کلی خدمات CIP برای پروازهای ورودی کلیه ایرلاین‌ها ارائه می‌شود. اما برای پروازهای خروجی امکان ارائه خدمات به ایرلاین‌های لوفت‌هانزا، زاگرس، کویت و آسترین و وارش وجود ندارد.

آیا امکان رزرو خدمات CIP به تاریخ امروز وجود دارد؟

به طور کلی برای رزرو آنلاین خدمات CIP حداقل از 12 ساعت قبل بایستی اقدام شود؛ اما اگر به هر دلیلی موفق به انجام این امر نشدید و نیاز به رزرو خدمات CIP فوری داشتید با شماره 02126150051 تماس حاصل فرمایید.

مدارک لازم برای رزرو خدمات CIP سفرانه چیست؟

برای رزرو و استفاده از خدمات CIP فرودگاه امام، به مدارک و اطلاعات زیر نیاز دارید.

 • نام ایرلاین
 • شماره پرواز
 • تاریخ پرواز
 • ساعت پرواز (پرواز خروجی)
 • ساعت ورود (پرواز ورودی)
 • مشخصات رزروگیرنده
 • مشخصات مسافران
خدمات CIP برای پروازهای ورودی به چه صورت است؟

بعد از رزرو خدمات CIP سفرانه، پرسنل سی‌آی‌پی براساس نام مسافر، ساعت ورود هواپیما (بر اساس اطلاعات اعلامی) با بورد مخصوص نام مسافر و یا مسافرین حضور دارند. مسافرانی که خدمات CIP سفرانه را خریداری نموده‌اند خود را به خودرویی که کنار هواپیما منتظر است و نام مسافر را در دست دارد معرفی می‌کنند و از طریق خودروی مخصوص CIP از پای پرواز تا سالن تشریفات همراهی می‌شوند. درصورتی که مسافر در قسمت بار، چمدان داشته باشد به پرسنل اعلام کرده تا آنها برای دریافت بار مسافر وارد عمل شوند.

در سالن تشریفات مسافر از بخش گذرنامه عبور و در سالن تشریفات تا زمان دریافت پاسپورت و چمدان از رستوران سلف سرویس با غذاهای متنوع و کافی‌شاپ پذیرایی می‌شوند. بعد از دریافت چمدان و پاسپورت پروسه بهره‌مندی مسافر از خدمات CIP نیز به پایان خواهد رسید.

خدمات CIP برای پروازهای خروجی چگونه است؟

خدمات CIP در پروازهای خروجی از درب منزل شروع نمی‌شوند. ترنسفر فرودگاهی بایستی به طور مجزا رزرو بشود. خدمات تشریفات ویژه برای پروازهای خروجی از زمان رسیدن مسافر تا درب اصلی فرودگاه آغاز می‌شود. در این بخش پرسنل سی آی پی سفرانه به استقبال مسافر آمده و خدمات حمل بار و چمدان او را به عهده می‌گیرند. سپس مسافر از گیت‌های مخصوص پلیس گذر می‌کند و مدراک شامل پاسپورت، بلیط و ویزا (یا مدارک اقامتی کشور مقصد) را در اختیار پرسنل CIP قرار می‌دهد و بدون معطلی وارد فضای دلپذیر سالن تشریفات می‌شود.

زمانی که مسافر در حال استرحت و برخورداری از امکانات بی‌نظیر کافی‌شاپ، رستوران، غرفه خرید صنایع دستی و سوغاتی است، همکاران سی‌آی‌پی ما، کارت پرواز به همراه تگ بار و مدارک اقامتی را دریافت کرده و به مسافر تحویل می‌دهند.

در این مرحله گذرنامۀ مسافرِ دارای خدمات سی‌آی پی برای مهر به پلیس فرودگاه ارسال می‌شود. زمانی که ساعت دقیق پرواز فرامی‌رسد، پرسنل CIP برای عبور از بخش گذرنامه به مسفر اطلاع می‌دهند. مسافر از گیت پرواز عبور می‌کند و بعد از بازرسی پلیس، پرسنل CIP با خودروی مخصوص مسافر را تا پای پلکان هواپیما همراهی خواهند کرد.

آیا همراه مسافر CIP باید هزینه جداگانه بپردازد؟

مشایعت کنندۀ مسافران CIP چه در پروازهای خروجی و چه ورودی برای ورود به سالن تشریفات ویژه بایستی هزینه جداگانه بپردازند.

خدمات CIP فرودگاه امام برای چه افرادی مناسب است؟

همانطور که در موارد بالا نیز گفته شد تمامی مسافران به شرط پرداخت هزینۀ خدمات قادر به استفاده از خدمات CIP خواهند بود. اما استفاده از این خدمات برای یکسری از افراد مناسب‌تر است.

 • تاجران، رؤسا و مدیران رده بالای شرکت‌های مهم خصوصی و دولتی
 • افراد مشهور جامعه مانند ورزشکاران و هنرمندان
 • سالمندان و افراد دارای معلولیت
 • افرادی که به واسطۀ شغلشان ناگریز به سفرهای زیاد هستند
 • افراد غیر ایرانی به خصوص هنگام ورود و دریافت ویزا