/ بلاگ / ایرانگردی / فاصله تهران تا زاهدان با انواع وسایل نقلیه + نقشه
ایرانگردی

فاصله تهران تا زاهدان با انواع وسایل نقلیه + نقشه

فاصله تهران تا زاهدان با انواع وسایل نقلیه + نقشه

23 آبان 1402

.

زمان خواندن 3 دقیقه

WhatsappIconWhatsappIcon

در این مقاله از سفرانه قصد داریم به فاصله تهران تا زاهدان با انواع وسایل نقلیه بپردازیم. علاوه بر بررسی مسیر زاهدان از تهران با انواع وسیله نقلیه با ارائه نقشه راه‌ها و مسیرها، شما را در چگونگی مسیرهای مختلف کمک خواهیم کرد.

 

مسجد مکی

 

زاهدان به‌عنوان مرکز استان سیستان و بلوچستان در جنوب‌غرب کشور یکی از دورترین مراکز استان به تهران است. این شهر به دلیل مرزی بودن آن از موقعیت استراتژیک ویژه‌ای برخوردار است و هم‌مرز بودن آن با افغانستان و پاکستان، این شهر را تبدیل به یک مرز ورودی می‌کند.

 


مطلب مرتبط: مسجد مکی زاهدان | همتای مسجد سلطان احمد ترکیه


 

تهران تا زاهدان با خودرو شخصی

مسیر شماره یک تهران به زاهدان با خودرو شخصی

مسافت:  1488 کیلومتر

مدت زمان:  16 ساعت

سفر با خودروی شخصی، به صورت دوستانه یا خانوادگی تقریبا یکی از بهترین گزینه‌های سفر به هر مقصدی محسوب می‌شود. بسیاری از افراد سفر با خودروی شخصی را بهتر از سفر با هر وسیله نقلیه دیگر می‌دانند. برای این افراد سفر با خودروی شخصی یعنی آسودگی و راحتی بیشتر در طول راه است. برای سفر به زاهدان با خودروی شخصی از تهران شما به طور معمول دو مسیر پیش رو خواهید داشت که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 

زاهدان-از-تهران

 

سفر به زاهدان از مسیر شماره یک تقریبا مسیر راحت و آسان‌تری است. با انتخاب این مسیر شما از آزادراه مرکزی ایران عبور خواهید کرد که این انتخاب مسیر یعنی اینکه شما دو ساعت زودتر از مسیر دوم در مقصد خواهید بود. در این مسیر شما از شهرهایی مانند: قم،کاشان، اردستان، نائین، اردکان، یزد، مهریز، انار، رفسنجان، باغین، بم و فهرج عبور خواهید کرد.

 

جاده زاهدان

 

مسیر دوم تهران تا زاهدان با خودرو شخصی

مسافت: 1604 کیلومتر

مدت زمان: 18 ساعت

مسیر دوم طولانی‌تر از مسیر اول است در این مسیر شما از بزرگراه مرکزی ایران عبور نخواهید کرد. پس از رسیدن به نائین با قرار گرفتن در مسیر طبس علاوه بر تجربه مسیر بدون ترافیک و خلوت‌تر، مسیر طولانی‌تری را در پیش خواهید داشت.

 

مسیر-زاهدان-از-تهران

 

در این مسیر همانند مسیر اول پس از رسیدن به نائین از شهرهایی مانند: انارک، چوپانان، خور، طبس، کریت، اصفهک، فیروزآباد و نهبندان عبور کرده و در نهایت با طی کردن 18 ساعت به زاهدان می‌رسید.

 


مطلب مرتبط: مسافرخانه های زاهدان + شماره تماس و آدرس


 

تهران تا زاهدان با اتوبوس

مدت زمان: 16 ساعت

اتوبوس به‌عنوان وسیله نقلیه عمومی همواره یکی از محبوب‌ترین وسیله برای سفر محسوب می‌شود. اتوبوس‌های تهران به زاهدان تقریبا هر روز از ترمینال جنوب به جابه‌جایی مسافران این مسیر می‌پردازند.

 

زاهدان

 

تهران تا زاهدان با هواپیما

مدت زمان پرواز: در حدود 2 ساعت

پرواز زاهدان از مبدا تهران و فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود و در مقصد فرودگاه بین‌المللی شهدای این شهر بعد از حدود دو ساعت به زمین خواهد نشست.

 

فاصله تهران تا زاهدان با هواپیما

 

فرودگاه بین‌المللی شهدای زاهدان در جنوب‌شرقی زاهدان با فاصله پنج کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد. انتخاب سفر زاهدان از تهران یکی از آسان‌ترین و بهترین روش‌های سفر است که تنها دو ساعت در راه خواهید بود.

 


مطلب مرتبط: فرودگاه زاهدان | اطلاعات کامل + مقاصد پروازی


 

زاهدان با قطار

قطار به‌عنوان یک وسیله نقلیه سبز، همواره یکی از بهترین تجربه‌های سفر به هر مقصدی محسوب می‌شود. مسیر ریلی پایتخت به جنوب‌شرق کشور پس از جنوب یکی از طولانی‌ترین مسیرهای ریلی است.

 

قطار زاهدان

 

با استفاده از قطار شما یک مسیر 18 تا 22 ساعته را از شهرهایی مانند: محمدیه، کاشان، درود، اردکان، میبد، یزد، بافق، زرند، کرمان، بم و فهرج گذر می‌کنید.

 


مطلب مرتبط: مسافرخانه های چابهار + شماره تماس و آدرس


 

تمامی مسیرها و وسایل نقلیه با عنوان فاصله تهران تا زاهدان را که در این مقاله از سفرانه گفته بودیم عنوان و بررسی کردیم، هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند. شما با توجه به نوع سفر و علایق و سلیقه، می‌توانید از میان این مسیرها نوع سفرخود را انتخاب کنید. در انتها شما چه مسیر و راه دیگری برای این مسیر می‌شناسید؟


نظرات شما

برای این پست نظری ثبت نشده

ثبت نظر